Přípravné studium

Do přípravného studia hudebního oboru přijímáme žáky, kteří dosáhli věku pěti až šesti let a u zápisu prokázali předpoklady ke vzdělávání. Studium je rozděleno do tří variant.

A) Hudební školičku navštěvují pěti a šestileté děti, které chodí ještě do mateřské školy. Výuka probíhá jednu hodinu týdně a žáci se v průběhu seznámí se základními hudebními pojmy, nástroji a intonací. Po absolvování přípravného studia varianty A, mohou šestileté děti pokračovat v přípravném studiu varianty B nebo C.

B) Studium je určeno převážně pro šestileté děti, které již navštěvují 1. třídu ZŠ. V prvním pololetí si rozvíjejí hudebnost a ve druhém pololetí jsou zařazeni do přípravy ke hře na zvolený nástroj, aby si nástroj vyzkoušely a učitel měl možnost posoudit jejich předpoklady ke hře na vybraný nástroj. Výuka probíhá ve skupině.

C) Studium je určeno hlavně pro šestileté děti, které již navštěvují 1. třídu ZŠ a mají již nástrojovou výuku od začátku školního roku.

Děti starší sedmi let mohou být, za předpokladu úspěšně vykonané talentové zkoušky a volných míst, zařazeni ihned do výuky na hudební nástroj.

Přípravné studium - ZUŠ Rožnov pod Radhoštěm

Vyučující:

ZUŠ Rožnov pod Radhoštěm - avatar

Mgr. Osmančíková Michaela

Rožnov p. R., Hutisko-Solanec
ZUŠ Rožnov pod Radhoštěm - Zátorská Irena

Zátorská Irena

Rožnov p. R. (Školička)
ZUŠ Rožnov pod Radhoštěm - Chomická Petra

Chromická Petra DiS.

Horní a Dolní Bečva

Zátorská Irena

Valašská Bystřice
ZUŠ Rožnov pod Radhoštěm - Koryčanská Lucie

Mgr. Koryčanská Lucie

Zubří